Happy Green Petrolejový lampáš 25 cm

Materiál
Kov
viacfarebná

• , zakúpené v 4home.sk

• zatiaľ nemám žiadne skúsenosti s používaním. Dúfam že mi poslúžia na ten účel ako to potrebujem.

• kvalita spracovania
    • zle uzatvaratelny uzaver na petrolej, da sa zavriet ale nenaklanal by som lampu aby sa nevyliala.
  • , zakúpené v ASTOREO

Objednala som si 2 lampáše, zatiaľ došiel len jeden, ale je pekný, na hodnotenie je priskoro, mám ho pár dní. Cena je v Astoreo najnižšia, akú som našla.

Výška
25 cm
Materiál
Kov
viacfarebná

Petrolejové lampy majú dlhú históriu a stále patria medzi praktické a odolné lampy, ktoré svietia aj vo vetre a daždi. Petrolejová lampa má sklenený cylinder s kovovou vonkajšou ochranou, nádrž na olej a bavlnený knôt. Môžete ju kamkoľvek bez obáv postaviť alebo zavesiť. Vysoký sklenený cylinder tvorí komín, ktorý vytvára silný ťah. Tým vnútri lampy vzniká podtlak, vďaka ktorému sa spodkom ku knôtu dostáva veľké množstvo atmosférického vzduchu. Plechový oválny výlisok púšťa vzduch otvorom a tým tvaruje a rozdúchava plameň, aby bol plochý a tenký. Tak sa zvyšuje jeho teplota a svietivosť lampy. Rozmery: 14 x 14 x 25 cm. Upozornenie: Lampu neplňte, ak už horí. Neplňte ju ani v blízkosti iného zdroja plameňa. Pre naplnenie nádržky olejom odskrutkujte kryciu hlavicu a lampu naplňte za pomoci lievika olejom (v obchodoch bežne dostupný lampový olej). Plňte maximálne do 3/4 objemu nádržky. Dbajte na to, aby nikde nezostal vyliaty olej. Vyliaty olej odstráňte suchou handrou ešte pred zapálením. V nádržke nesmie byť žiadne množstvo vody. Knôt nastavte do výšky cca 2 mm nad úchyt. Počkajte 5 - 7 minút, než knôt nasiakne olejom. Odstráňte sklenený cylinder a zápalkou knôt zapáľte. Kolieskom na boku lampy otáčajte a regulujte výšku plameňa. Plameň nesmie byť vyššií, ako 3 cm. Ak je plameň príliš vysoký, uhaste ho. Odstráňte zvyšky knôtu a jeho dĺžku zredukujte. Znovu zapáľte. Uhasenie lampy dosiahnete kolieskom, ktorým sa reguluje výška plameňa, kým nezhasne. Nikdy nehaste plameň vodou! Petrolejová lampa Obľúbená a rokmi preverená Stabilná a odolná Svieti aj v daždi a vetre Kov a sklo Bavlnený knôt Prevádzka na lampový olej číry, zafarbený alebo petrolej

• kvalita spracovania

• , zakúpené v prehome.sk

• lacné
    • ťažko sa dolieva petrolej, ale čo by som chcel za tú cenu?
  • , zakúpené v 4home.sk

Ešte som ho nestihla vyskúšať.

• , zakúpené v 4home.sk

Podla popisu som cakal zeleny lampas, ale prisiel modry. Bol to darcek, takze lampas nemam odskusany.